Telefon zawałowy 24h dla służb medycznych:

Inne numery

Rejestracja

Umów wizytę

aktualności

Aktywność fizyczna - lekarstwo uniwersalne

Aktywność fizyczna - lekarstwo uniwersalne

Jak najlepiej zadbać o swoje serce, a przy okazji cieszyć się dobrym zdrowiem? Kluczem do sukces jest aktywność fizyczna.  W dobie szybkiego tempa życia, niezdrowych nawyków żywieniowych i wszechobecnego stresu nasz organizm narażony jest na znacznie więcej schorzeń, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wystarczy jednak przestrzegać kilku istotnych zasad, które zalecają kardiolodzy, aby czerpać pełnię radości z każdego dnia.

Nic nie wpływa tak korzystnie na nasze samopoczucie jak regularna aktywność fizyczna i bynajmniej nie chodzi tu o kończenie maratonów. W czasie wysiłku do naszego serca dociera więcej krwi bogatej w tlen co naturalnie wzmacnia ten najważniejszy w naszym organizmie mięsień.

Wystarczy ćwiczyć trzy razy w tygodniu po 30-60 minut, aby już po kliku tygodniach zauważyć znaczącą poprawę. Przy ćwiczeniach warto pamiętać o kontrolowaniu tętna, tak aby nie przeciążać organizmu.

 Niezwykle ważny jest właściwy dobór ćwiczeń – przed rozpoczęciem treningu należy skonsultować się z lekarzem i trenerem. Odpowiednie ćwiczenia, wykonywane prawidłowo pomagają bowiem obniżyć ciśnienie krwi, zwiększyć elastyczność naczyń krwionośnych i poprawić wydolność organizmu. Dzięki temu stanowią doskonałe uzupełnienie leczenia i profilaktyki chorób serca. Ponadto sprzyjają utracie wagi i redukcji ryzyka rozwoju choroby wieńcowej.